Jak nie nudzić się w podróży autobusem?


Data: 29 grudnia 2020 | Autor: admin

Jak nie nudzić się w podróży autobusem?

Gdy poszukujemy sposobów na dostanie się z punktu A do punktu B, często ważna jest dla nas wygoda. Niestety nawet najbardziej komfortowa podróż może się dłużyć. W dzisiejszym artykule dzielimy się radami, które sprawią, że czas spędzony na podróży minie szybciej.

 

Zero nudy w podróży. Jak o to zadbać?

  • Spróbuj nadrobić zaległości informacyjne

Każdego dnia zalewa nas ogromna ilość informacji. Niestety w codziennym zabieganiu mamy czas zazwyczaj na zapoznanie się jedynie z krótkimi newsami. Podróż to doskonała okazja, żeby przeczytać dłuższy artykuł, który dokładnie naświetla dany problem, a na który do tej pory nie udało się nam znaleźć czasu.

  • Zanurz się w… słuchanie

Muzykę przeważnie traktujemy jako „tło”, tzn. słuchamy jej, jednocześnie wykonując inne czynności. W podróży nic nas nie będzie rozpraszać, a to oznacza, że mamy szansę doskonale skupić się na ulubionym albumie lub zapoznać się z nowymi, dotąd nieznanymi utworami. Słuchanie to jednak nie tylko muzyka. Coraz większą popularnością cieszą się podcasty. Takie nagrania mogą dotyczyć przeróżnych tematów. Pozwalają więc rozwijać zainteresowania, jak też i zwiększyć specjalistyczną wiedzę i tym samym zwiększyć pogłębiać kompetencje służbowe. Słuchanie jest szczególnie polecane osobom, zmagającym się z chorobą lokomocyjną, bo czytanie może być dla nich niekomfortowe.

Jak nie nudzić się w podróży autobusem?

  • Nadrób zaległości w pracy

Jest coś niezwykle kojącego i komfortowego w myśli, że czas, przeznaczony na podróży wykorzystujemy produktywnie. Gdy wreszcie przybywamy do mety, mamy poczucie zrealizowania zadania, co daje mnóstwo satysfakcji. W nowoczesnych pojazdach przeważnie spotkamy się z bezproblemowym dostępem do sieci bezprzewodowej, co pozwoli nam wygodnie zadbać o służbowe obowiązki.

  • Po prostu wypocznij

Życie w stresie i ciągły pośpiech sprawiają, że większość z nas jest nastawiona do wielu czynności zadaniowo. W efekcie bardzo trudno pogodzić się nam z myślą, że czasem dla naszego organizmu dobre może być tzw. „nicnierobienie”. Jeśli na co dzień brakuje nam okazji do wypoczynku i relaksu, wykorzystajmy podróż tak, aby nasze zmysły mogły wreszcie się wyciszyć. Leniwe spoglądanie na zmieniający się za oknem krajobraz, pozwolenie na to, żeby myśli swobodnie błądziły, a to wszystko przetykane drzemkami – taki sposób na spędzenie podróży może sprawić, że z autobusu wysiądziemy wypoczęci/wypoczęte i z gotowością na nowe wyzwania.